Torsdag 15. juni, kl. 18:00
Villa Cara presenterer:
SCENE TORVET presenteres av Romerike Sparebank
Villa Cara, Lillestrøms kulturverksted for ungdom, presenterer et knippe av sine artister og band. På scenen står rockeband, singer-songwritere, hiphopere og solo-artister. Disse kreative ungdommene jobber målrettet med sine uttrykk hele året, og gleder seg til å vise det frem for dere under Byfesten i Lillestrøm!
Les mer om Villa Cara HER:

FUNKY FROGNER
Funky Frogner startet opp for 3 år siden. De øver på Frogner skole- og kultursenter. De spiller egenkomponert musikk og covrer rock, funk og blues fra 60 og 70-tallet.
Trommer: Adi
Bass: Martinius
Gitar: Jens Terje

SOUTH OF SAND
South of Sand er et rockeband basert i Lillestrøm, og består av medlemmer fra ulike steder. Bandet ble stiftet tidlig i 2022, og har siden da utforsket ulike musikalske stiler, med hovedvekt på rock. Bandet består av Tobias og Sindre på gitar, Kasper på bass, Ruben på trommer, og Mathias på keys. Kasper og Tobias er også de som bidrar med vokal. Med en bred musikalsk bakgrunn og en lidenskap for å utforske nye lyder, skaper South of Sand en dynamisk musikkopplevelse.

De startet å spille sammen i det Mathias´ album kom ut. De fremfører norske egenskrevne låter som Mathias har skrevet og det handler mye om hvordan mennesker er og har det. Bandet består av Tony Rudseter (gitar), Daniel Norum (bass), Malin Kello (vokal), Martin Røstad (trommer) og Mathias Norum (lead/gitar & vokal)

CRASH
Crash startet opp høsten 2021. De spiller både egenkomponerte rockelåter og gammel hardrock a la Black Sabbath. De øver på Frogner skole- og kultursenter.
Trommer: Hilmar
Gitar: Mats
Gitar: Robin
Bass: Martinius